XXI Niedziela Zwykła

1. Dziś zbieramy do puszek na rzecz klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Gnieźnie, którym wichura zniszczyła dach na klasztorze. Osoby zainteresowane wsparciem mogą to uczynić także bez naszego pośrednictwa wpłacając na konto podane na stronie internetowej Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca czuwanie ze św. Franciszkiem z Asyżu o godz.19.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież, pielgrzymów naszej grupy, wolontariuszy ŚDM 2016, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie z modlitwą różańcową po wieczornej Mszy św.
  • Spowiedź w pierwszy piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
  1. W niedzielę, 3 września przypadają imieniny o. Grzegorza Sucheńskiego. Msza św. w intencji Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek, 4 września, Msze św. w klasztorze na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.00, podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  3. Dożynki Parafialne w tym roku 10 września podczas Mszy Św. o godz. 12.30, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za Radio Maryja i dzieł przy nim powstałych. Wyjazd w sobotę, 2 września, o godz. 8:30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi koszt przejazdu 30 zł, dzieci 15zł. Zapisy
    w zakrystii po Mszy św.
  • W poniedziałek, 28 sierpnia br. w godz. 17:00-19:00, Parafialna Caritas wydawać będzie plecaki i przybory szkolne. Po ich odbiór mogą się zgłaszać dzieci z ubogich rodzin.
  • W sobotę 9 września br. Parafialna Caritas organizuje wyjazd dla dzieci do Malborka. Odbywa się on w ramach akcji Wakacyjny Wyjazd za grosz. Pierwszeństwo mają dzieci nieuleczalnie chore i z rodzin ubogich. Szczegóły można uzyskać w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • W niedzielę 10 września br. Caritas zaprasza do klasztoru na koncert piosenek Wioletty Villas. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Wstęp wolny.
  • W dniach od 29 września do 1 października br., Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Pragi przez Lubiąż, Jawor, Szklarską Porębę, Bolków, Trzebnicę, Milicz.. Koszt 360 zł. Od osoby. Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, Noclegi i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po każdej Mszy św.
  • W dniach 14-15 października br. Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Krakowa. W programie m.in. sanktuaria Ecce Homo i Na Skałce, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Wawel, Stare Miasto, Kazimierz żydowski i polski. Koszt 210 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadanie i obiadokolację,  nocleg i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po każdej Mszy św.
  • Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Zofię Starzyk, Antoniego Stefańskiego, Antoniego Dolatę i Wojciecha Borzymowskiego

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Marty Przysieckiej i Dominika Przybylskiego