XX Niedziela Zwykła

1. W środę, 23 sierpnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio.

2. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem, prowadzone przez Braci Kapucynów, które odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia 2017. Zapraszamy młodzież w wieku ponadgimnazjalnym. Zgłoszenia i informacje u br. Piotra Krawczyka.

3. Dożynki Parafialne w tym roku w niedzielę, 10 września, na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi. Po Mszy św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.

4. Wichura, która przeszła przez Gniezno, zerwała dach na znacznej części klasztoru Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Zniszczona jest pokaźna część drzewostanu w ogrodzie, klasztor jest w dużej mierze zalany. Siostry będą musiały przeprowadzić kosztowne prace dekarskie, uprzątnąć zniszczony ogród, osuszyć klasztor. Klasztory klauzurowe to ogromny skarbiec modlitwy. Wesprzyjmy siostry karmelitanki, które prowadzą życie intensywnej modlitwy w rozmaitych intencjach Kościoła. W przyszłą niedzielę przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Gnieźnie. Osoby zainteresowane wsparciem mogą to uczynić także bez naszego pośrednictwa wpłacając na konto podane na stronie internetowej Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie.

5. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że trwa tzw. drugi nabór do Seminarium diecezjalnego oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a w trybie stacjonarnym i zaocznym studiują osoby świeckie. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Módlmy się również za tych, którzy już zdecydowali się na rozpoczęcie formacji do kapłaństwa.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za Radio Maryja i dzieł przy nim powstałych. Wyjazd w sobotę, 2 września, o godz. 8:30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi koszt przejazdu 30 zł, dzieci 15zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

• Ze sprzedaży bukietów z kwiatów, ziół i kłosów zbóż zebrano kwotę 695,70 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.

• W poniedziałek, 28 sierpnia, w godz. 17:00-19:00 Parafialna Caritas wydawać będzie plecaki i przybory szkolne. Po ich odbiór mogą się zgłaszać dzieci z ubogich rodzin.

• W sobotę, 9 września, Parafialna Caritas organizuje wyjazd dla dzieci do Malborka. Odbywa się on w ramach akcji Wakacyjny Wyjazd za grosz. Pierwszeństwo mają dzieci nieuleczalnie chore i z rodzin ubogich. Szczegóły można uzyskać w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.

• W niedzielę, 10 września, Caritas zaprasza do klasztoru na koncert piosenek Wioletty Villas. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Wstęp wolny.

• W dniach od 29 września do 1 października, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Pragi przez Lubiąż, Jawor, Szklarską Porębę, Bolków, Trzebnicę, Milicz. Koszt 360 zł od osoby. Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł w zakrystii po każdej Mszy św.

• W dniach 14-15 października Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Krakowa. W programie m.in. sanktuaria Ecce Homo i Na Skałce, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Wawel, Stare Miasto, Kazimierz Żydowski i Polski. Koszt 210 zł od osoby. Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadanie i obiadokolację, nocleg i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł w zakrystii po każdej Mszy św.

• Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Ilony Nowickiej i Mateusza Kaźmierczaka