XIX Niedziela Zwykła

1. 4 sierpnia powróciła grupa parafian z pielgrzymki w Fatimie i Santiago de Compostela. Podczas tego pięknego i bogatego w wydarzenia czasu, pielgrzymi ogarniali modlitwą intencje osobiste i naszej wspólnoty parafialnej. Materialnym owocem wyjazdu jest dar mogileńskich pielgrzymów dla naszej parafii w postaci kielicha mszalnego i haftowanej bielizny kielichowej. Bardzo dziękujemy pielgrzymom za modlitwę i ten ofiarowany dar.

2. Dziś procesja Fatimska z modlitwą różańcową o godz. 20.00. Rozpoczęcie przy kościele św. Jakuba. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.

4. We wtorek 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Zielnej/. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Tradycyjne poświęcenie ziół, kwiatów i owoców podczas każdej Mszy Św. Parafialna Caritas będzie rozprowadzać w tym dniu bukiety z kłosów zbóż, kwiatów i ziół.

5. W środę, 23 sierpnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio.

6. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem, prowadzone przez Braci Kapucynów, które odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia 2017. Zapraszamy młodzież w wieku ponadgimnazjalnym. Zgłoszenia i informacje u br. Piotra Krawczyka.

7. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że trwa tzw. drugi nabór do Seminarium diecezjalnego oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a w trybie stacjonarnym i zaocznym studiują osoby świeckie. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Módlmy się również za tych, którzy już zdecydowali się na rozpoczęcie formacji do kapłaństwa.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za Radio Maryja i dzieł przy nim powstałych. Wyjazd w sobotę, 2 września, o godz. 8:30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi koszt przejazdu 30 zł dzieci 15zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

• W poniedziałek, 14 sierpnia, wyjazd do Lichenia o godz. 8:00 z przed skweru Św. Wojciecha.

• We wtorek 15 sierpnia Parafialna Caritas będzie rozprowadzać w tym dniu bukiety z kłosów zbóż, kwiatów i ziół. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin

• Parafialna Caritas przystępuje do akcji Tornister pełen uśmiechu. W ramach tej akcji można składać przybory szkolne do wystawionego w kościele kosza. Dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na plecaki i przybory szkolne w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Oliwię Kaczmarek

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Marianny Stranz i Adama Burbutowskiego oraz Martyny Błażejewskiej i Jana Boguradzkiego

Śp. Karola Krzyżaniaka – wieczny odpoczynek…