XVII Niedziela Zwykła

1. Bardzo dziękujemy naszym Parafianom, Parafialnemu Caritas, Wolontariuszom i Dobrodziejom za pomoc w przyjęciu w klasztorze pielgrzymów z Szubina i Żnina. Dziękujemy również za przyniesione produkty żywnościowe dla pielgrzymów. Niech Pan bóg Wam wynagradza.
  2. Informujemy, iż w ramach rozpoczętych prac konserwatorskich we wnętrzu kościoła, w minionym tygodniu do pracowni w Toruniu zostały zabrane okna witrażowe z naw bocznych, gdzie zostaną poddane pracom renowacyjnym.
  3. Sierpień jest miesiącem troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wszędzie tam, gdzie przeżywamy czas wakacyjnego wypoczynku. Nie jest to zobowiązanie, którego złamanie skutkowałoby grzechem, ale zachęta do dobrowolnie przyjętej abstynencji, także w intencji tych osób i środowisk, w których jest wiele cierpienia z powodu nadużywania alkoholu. Zachęcamy do troski o trzeźwość i gorącą modlitwę w intencjach osób uwikłanych w nałogi.
  4. W środę 2 sierpnia przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Święto Porcjunkula wywodzi się z tradycji franciszkańskiej i wiąże się z możliwością zyskania odpustu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami nawiedzając świątynię parafialną.
  5. Spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic w najbliższą środę, 2 sierpnia, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania, po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.,
  • W pierwszy czwartek, w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę spowiedź wieczorna od godz. 17.30,
  • Nabożeństwo w pierwszą sobotę z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 17.30,
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
  • Nadal można wrzucać drobne monety do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  • Parafialna Caritas przystępuje do akcji Tornister pełen uśmiechu. W ramach tej akcji można składać przybory szkolne do wystawionego w kościele kosza. Dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na plecaki i przybory szkolne w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:

Ciri Modrow i Franciszka Pollaka

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Leszka Klimczewskiego – wieczny odpoczynek…