XVI Niedziela Zwykła

1. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe zaplanowane na bieżący rok, które obejmują następujący zakres:
  • wnętrze kościoła – boczne nawy, ściana pod chórem organowym i malowidło, duża kruchta kościoła i kaplica Serca Jezusowego;
  • podziemia – krypta wschodnia sklepienie i ściany, krypta środkowa, zachodnia oraz łączący je korytarz – sklepienia ściany i posadzka;
  • zabytki ruchome – pozostałe sześć zacheuszków i część szaf zakrystyjnych;
  • stworzenie ogrodu na skarpie przyklasztornej od strony południowej.

Prace we wnętrzu rozpoczęły się od oczyszczenia ścian i sklepienia kaplicy Serca Jezusowego, do pracowni konserwatorskiej została zabrana figura Serca Jezusowego. Na skarpie nastąpiło wstępne porządkowanie w postaci wycinki krzewów.

1. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Dąbrówki za ufundowanie chodnika do kościoła w kwocie 825 zł, który posłuży do ceremonii sakramentu małżeństwa.
  2. Dziś zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio.
  3. Dzisiaj ok. godz. 12.30, będziemy gościli w klasztorze grupę 35 pielgrzymów z Szubina udającą się do Częstochowy. W czwartek, 27 lipca ok. godz. 13.00, grupę 60 pielgrzymów ze Żnina. Prosimy Parafian o pomoc i wsparcie w postaci poczęstunku dla pielgrzymów. Niech to będzie wyraz naszej chrześcijańskiej, szczerej gościnności.
  4. We wtorek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  5. We wtorek, 25 lipca, przypadają imieniny O. Proboszcza Krzysztofa Lewandowskiego i O. Krzysztofa Wyszyńskiego. Msza św. w intencji Solenizantów w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  6. W piątek, 28 lipca wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę – Grupa franciszkańska z Mogilna. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania. Otwarty jest pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia Caritas:

• Wyjazd do Inowrocławia w piątek, 28 lipca, o godz. 17.00 na najpiękniejsze historie miłosne operetek i musicali w wykonaniu artystów Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha. Koszt 10 zł od osoby.
  • Wyjazd do Inowrocławia w sobotę, 29 lipca, o godz. 16.00  na przedstawienie baletowe Jezioro Łabędzie w wykonaniu artystów  Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha. Koszt 10 zł od osoby.
  • Parafialna Caritas przystępuje do akcji Tornister pełen uśmiechu. W ramach tej akcji można składać przybory szkolne do wystawionego w kościele kosza. Dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na plecaki i przybory szkolne w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Nadal można wrzucać drobne monety do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz nowy numer „Benedictum”. Dobrowolnie złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczne prace remontowe w kościele.