XV Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele zebraliśmy 1372 zł . Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W minionym tygodniu został wydany kolejny numer „Benedictum”, który w swej treści odwołuje się do bogatych wydarzeń duszpasterskich minionego roku, widzianych oczyma naszych Parafian; zawiera również artykuł o charakterze naukowym dotyczący materialnego dziedzictwa naszego kościoła i klasztoru. Pismo można nabyć z prasą katolicką przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary za „Benedictum” stanowią wsparcie tegorocznego remontu kościoła. Bardzo dziękujemy za ofiary.

3. W niedzielę, 23 lipca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio dopiero we wrześniu, w okresie wakacyjnym będą tylko nabożeństwa.

4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca ok. godz. 12.30, będziemy gościli w klasztorze grupę 35 pielgrzymów z Szubina udającą się do Częstochowy. W czwartek, 27 lipca ok. godz. 13.00, grupę 60 pielgrzymów ze Żnina. Prosimy Parafian o pomoc i wsparcie w postaci poczęstunku dla pielgrzymów. Niech to będzie wyraz naszej chrześcijańskiej, szczerej gościnności.

5. We wtorek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek, 25 lipca, przypadają imieniny O. Proboszcza Krzysztofa Lewandowskiego i O. Krzysztofa Wyszyńskiego. Msza św. w intencji Solenizantów w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę znajdą na stronie internetowej parafii elektroniczny formularz umożliwiający zapisanie się na pielgrzymkę. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. Każdy, kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencje i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła. Osoby chcące wesprzeć pielgrzymów, mogą także ofiarować produkty żywnościowe z długą datą ważności. Produkty można składać w biurze parafialnym.

Ogłoszenia Caritas:

• Nadal można wrzucać drobne monety do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Śp. Elżbietę Kowalską – wieczny odpoczynek…