XII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś dzieci wraz z Rodzicami, o godz. 15.00 do amfiteatru letniego w parku miejskim na Festyn Rodzinny połączony z Jarmarkiem Benedyktyńskim.

2. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dla pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela, odbędzie się w dziś, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty w wysokości 1200 zł.

3. W czwartek, 29 czerwca, przypadają imieniny br. Piotra Krawczyka. Br. Piotr w tym czasie przebywa na urlopie; Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek, 30 czerwca rusza II Pielgrzymka Rowerowa z Mogilna do Częstochowy. Eucharystia o godz. 8.00 i wyjazd o godz. 9.00. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy i pożegnania grupy.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:
  • Odwiedziny chorych od godz. 8.00.
  • Spowiedź wieczorna od godz. 17.30,
  • Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 17.30.
  1. W niedzielę, 2 lipca, kazania podczas Mszy św. głosić będą współbracia: Piotr Wardawy i Marcin Radomski, posługujący na co dzień w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Tematyka kazań związana jest z duszpasterstwem osób uzależnionych.
  2. W niedzielę, 2 lipca, po Mszach św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej. Prosimy o oddanie wszystkich książek na czas wakacji.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 9 lipca, o godz. 4.00 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

4. Osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę znajdą na stronie internetowej parafii elektroniczny formularz umożliwiający zapisanie się na pielgrzymkę. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła bądź bezpośrednio u br. Piotra. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Spotkanie informacyjne, 2 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze. Można także zabrać ulotki z informacjami ze stolika. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO organizują wyjazd na tygodniowy pobyt w Taizé we Francji. Przyjazd do Taizé to zaproszenie do szukania komunii z Bogiem poprzez wspólną modlitwę, śpiew, ciszę i osobistą refleksję. Pobyt w Taizé może pomóc w odejściu na pewien czas od swojej codzienności, aby spotkać się z różnymi osobami i rozważyć swoje zaangażowanie w Kościele i społeczeństwie. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak. Wyjazd 8 lipca (z Bydgoszczy, Żnina, Gniezna), powrót 17 lipca (te same miejscowości). Całkowity koszt dla osób do 30 roku życia 300 zł + 45 euro – transport, ubezpieczenie, pobyt w Taizé (dla starszych wyższa cena). Szczegółowe informacje na www.ddmgniezno.pl lub bezpośrednio u ks. Wojciecha Orzechowskiego (tel. 785 210 257, email: xwojciech@ddmgniezno.pl )
  • Ze sprzedaży wianków z kwiatów i ziół zebrano 251.40 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • W sobotę, 8 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sopotu. Koszt 60 zł. od osoby. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  • Nadal można wrzucać drobne monety do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Stanisława Puzio, Adama Młynarczyka oraz Adama Koplińskiego

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Pauliny Kurant i Michała Janowczyka