XI Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedziela do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami
    w kościele zebraliśmy 938 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
  2. Dyżur porad prawnych, w poniedziałek, 19 czerwca, o godz. 19.00. Kolejny dyżur porad prawnych we wrześniu.
  3. W czwartek 22 czerwca przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 odprawiona będzie w Farze. Intencje przyjęte na tę godzinę zostaną odprawione w kościele św. Jakuba. Po Mszy św. wieczornej wyruszy procesja z kościoła Farnego, przejdzie przez Rynek i zakończy się przy naszym kościele. Nasza Parafia przygotowuje dwa ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Panie z Koła Żywego Różańca i pracowników kościoła. Podczas oktawy procesja Eucharystyczna dookoła kościoła po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału. Niech to będzie wyraz naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.
  4. W piątek 23 czerwca kończy się rok szkolny. Życzymy dzieciom i młodzieży udanych wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obowiązku niedzielnej Mszy św. Niech dobry wypoczynek, kontakt z przyrodą, jeszcze bardziej przybliżają nas do Pana Boga.
  5. W piątek, 23 czerwca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio dopiero we wrześniu, w okresie wakacyjnym będą tylko nabożeństwa.
  6. W piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca pamiętajmy w tym dniu o życzeniach i modlitwie.
  7. Biuro parafialne w piątek, 23 czerwca, wyjątkowo będzie czynne w godzinach od 12.00 do 15.00.
  8. Kolejnymi wydarzeniami związanymi z obchodami Dni Benedyktyńskich będą:
  • 24 czerwca Gra Miejska – początek w Gimnazjum w Mogilnie o godz. 10.00. Zgłoszenia na numer telefonu 888 927 300 lub adres: lidka.cz@poczta.fm
  • 25 czerwca Festyn Rodzinny połączony z Jarmarkiem Benedyktyńskim – amfiteatr letni w parku miejskim
    o godz. 15.00.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd
    w niedzielę, 9 lipca, o godz. 4.00 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
  2. Osoby będące na diecie bezglutenowej mogą przystępować do Komunii Świętej ze specjalnie przygotowanych komunikantów. Prosimy o podanie tej informacji w zakrystii przed Mszą św.
  3. Osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę znajdą na stronie internetowej parafii elektroniczny formularz umożliwiający zapisanie się na pielgrzymkę. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła bądź bezpośrednio u br. Piotra. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Spotkania informacyjne 18 czerwca oraz 2 lipca o godz. 19.00 w klasztorze. Można także zabrać ulotki z informacjami ze stolika. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  4. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dla pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela, odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty w wysokości 1200 zł.
  • W czwartek, 22 czerwca, w zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać wianki z kwiatów i ziół.
  • W sobotę, 8 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sopotu. Koszt 60 zł. od osoby. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  • Nadal można wrzucać drobne monety do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.