Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, każdego dnia po wieczornej Mszy św.

2. Dziś po Mszy Św., zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.

3. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy dziś o godz. 19.00 w klasztorze.

4. Dyżur porad prawnych, w poniedziałek, 5 czerwca, o godz. 19.00.

5. Spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic w najbliższą środę, 7 czerwca, po wieczornej Mszy św. o 18.00.

6. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 16.00 przy kościele św. Jakuba – Fara.

7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.

8. Spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.45 w klasztorze.

9. Wracając do wieloletniej tradycji poprzednich lat, także w tym roku wyruszy z Mogilna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki informacyjne. Zgłoszenia u brata Piotra.

10. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dla pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela, odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty w wysokości 1200 zł.

• Wyjazd na wycieczkę do Gietrzwałdu, Olszyna, Świętej Lipki, Gierłoży, Augustowa, Wilna i Trok, 7 czerwca o godz. 4.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha (prosimy o zabranie dowodów tożsamości).

• W sobotę, 8 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sopotu. Koszt 60 zł. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.

• Trwa zbiórka akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Angeliki Mazurewicz i Macieja Ewiaka

Śp. Stanisława Mierzejewskiego i Śp. Zenona Sobkowiaka – wieczny odpoczynek…