Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Obchody Dni Benedyktyńskich rozpoczynamy dziś o godz. 19.30 w klasztorze, koncertem pieśni maryjnych przeplatanych tekstami literackimi ku czci Najświętszej Maryi Panny w wykonaniu artystów scen bydgoskich zatytułowanym „Ave Maria”. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program obchodów Dni Benedyktyńskich jest umieszczony na plakacie.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo czerwcowe w intencji o nowe powołania do służby Bożej.

• W pierwszy piątek miesiąca czuwanie ze św. Franciszkiem z Asyżu o godz. 19.00; tematem przewodnim jest Duch Święty. Zapraszamy dorosłych, młodzież, pielgrzymów naszej grupy, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

• Spowiedź w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30.

• Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

1. Zapraszamy wszystkich na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 19.30. Czuwanie rozpocznie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, a o godz. 21.00 zostanie odprawiona Eucharystia.

2. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży „Lednica”, które odbędzie się w sobotę, 3 czerwca. Koszt 25 zł. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u br. Piotra oraz w zakrystii.

3. W niedzielę, 4 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Uroczystość będzie miała miejsce na Mszy św. o godz. 12.30.

4. W niedzielę, 4 czerwca, po Mszach Św., zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  5. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 19.00 w klasztorze.

6. Wracając do wieloletniej tradycji poprzednich lat, także w tym roku wyruszy z Mogilna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki informacyjne. Zgłoszenia u brata Piotra.
  7. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 1 czerwca rozpoczyna się nowy nabór do Seminarium oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a w trybie stacjonarnym i zaocznym studiują osoby świeckie. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych i u o. Proboszcza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania.

• W dniach od 7 do 11 czerwca, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Gietrzwałdu, Olsztyna, Świętej Lipki, Kętrzyna, Gierłoży, Giżycka, Augustowa, Studzienniczej, Wilna, Trok, Wigier, Rucianego Nidy, Wojnowa, Prania i Nidzicy. Koszt  670 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

• W sobotę, 8 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sopotu. Koszt 60 zł. Cena obejmuje przejazd
    i ubezpieczenie. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.

• Trwa zbiórka na akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

• Trwa zbiórka książek dla polskiego gimnazjum w Wilnie. Książki zostaną przekazane w czasie naszej wycieczki w czerwcu tego roku. Książki można składać w biurze Caritas.

• Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Wiktora Staszewskiego

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Agaty Chmiel i Łukasza Pluta

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Zdzisława Kasiborskiego i Zofię Górną – wieczny odpoczynek…