VI Niedziela Wielkanocy

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele zebraliśmy 927 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio wyjątkowo w poniedziałek, 22 maja, o godz. 19.00. We wtorek, 23 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  3. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 22 maja, o godz. 19.00.
  4. Obchody Dni Benedyktyńskich rozpoczniemy w tym roku koncertem pieśni maryjnych przeplatanych tekstami literackimi ku czci Najświętszej Maryi Panny w wykonaniu artystów scen bydgoskich zatytułowanym „Ave Maria”. Koncert odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 28 maja, o godz. 19.30.

Pozostałe wydarzenia związane z obchodami Dni Benedyktyńskich:

• 24 czerwca Gra Miejska – początek w Gimnazjum w Mogilnie o godz. 10.00.
  • 25 czerwca Festyn Rodzinny połączony z Jarmarkiem Benedyktyńskim – amfiteatr letni w parku miejskim
    o godz. 15.00.
  • 11 lipca Uroczystość Św. Benedykta – godz. 17.00 prelekcja prof. dr hab. Danuty Konieczki – Śliwińskiej
    o życiu codziennym benedyktynów w Mogilnie. O godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. kanonika Mirosława Kaczmarka i zawierzenie miasta Mogilna Św. Benedykowi.
  • 22 września – XIV Mogileński Wieczór Muzyki i Poezji „Afirmacja życia” o godz. 19.30 w klasztorze.

Szczegółowy program obchodów Dni Benedyktyńskich będzie umieszczony na plakacie.

1. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży „Lednica”, które odbędzie się w sobotę, 3 czerwca. Koszt 25 zł. Informacje i zapisy u br. Piotra oraz w zakrystii.
  • Wyjazd do Biechowa k/Wrześni na spotkanie z o. Johnem Bashoborą w piątek 26 maja, o godz. 8,30. Bus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • W niedzielę,  28  maja, Parafialna Caritas zaprasza na VIII Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie. Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 na Rynku w Mogilnie.
  • W dniach od 7 do 11 czerwca, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Gietrzwałdu, Olsztyna, Świętej Lipki, Kętrzyna, Gierłoży, Giżycka, Augustowa, Studzienniczej, Wilna, Trok, Wigier, Rucianego Nidy, Wojnowa, Prania i Nidzicy. Koszt  670 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje,  noclegi i bilety wstępu. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  • Trwa zbiórka na akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  • Trwa zbiórka książek dla polskiego gimnazjum w Wilnie. Książki zostaną przekazane w czasie naszej wycieczki w czerwcu tego roku. Książki można składać w biurze Caritas.
  • Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Antoniego Legutko