IV Niedziela Wielkanocy

1. Od poniedziałku 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej w ten szczególny miesiąc w ciągu roku, aby polecać we wspólnej modlitwie sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste. Rozważamy podczas nabożeństw przesłanie Matki Bożej w 100. rocznicę objawień fatimskich.

2. Dziś po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  3. W poniedziałek, 8 maja, o 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania, którzy mają przyjąć ten sakrament w tym roku.

4. W sobotę 13 maja wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. Tego dnia obchodzimy 100. rocznicę pierwszego Objawienia Matki Bożej trojgu dzieciom w Fatimie. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 20.00 sprawowaną przy Grocie kościoła św. Jakuba, po której wyruszy ulicami miasta procesja różańcowa do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o zabranie ze sobą rożeńca, lampionu i róży. Procesje fatimskie będą trzynastego dnia miesiąca, aż do października.

5. W przyszłą sobotę, 13 maja o godz. 9.30, dzieci pierwszokomunijne odbędą drugą spowiedź sakramentalną, zostaną poświęcone alby komunijne i nastąpią obłóczyny.

6. W przyszłą niedzielę, 14 maja na Mszy św. o godz. 9.30, dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy uczestników Mszy św. pierwszokomunijnej, aby uszanować przebieg uroczystości i nie rozpraszać dzieci poprzez wykonywanie zdjęć, które jest zarezerwowane wybranej przez rodziców, jednej ekipie fotografów, posiadającej pozwolenie Kurii Diecezjalnej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele.

8. Wracając do wieloletniej tradycji poprzednich lat, także w tym roku wyruszy z Mogilna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Więcej informacji i zgłoszenia u brata Piotra.

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 5 lipca. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Spotkanie organizacyjne i informacyjne uczestników pielgrzymki odbędzie się w niedzielę, 14 maja, o godz. 19.00 w klasztorze. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, w biurze parafialnym i na spotkaniu organizacyjnym.

• Wyjazd do Biechowa k/Wrześni na spotkanie z o. Johnem Bashoborą w piątek 26 maja. Koszt 15 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

• W niedzielę,  28  maja, Parafialna Caritas zaprasza na VIII Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie. Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 na Rynku w Mogilnie.

• W dniach od 7 do 11 czerwca, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Gietrzwałdu, Olsztyna, Świętej Lipki, Kętrzyna, Gierłoży, Giżycka, Augustowa, Studzienniczej, Wilna, Trok, Wigier, Rucianego Nidy, Wojnowa, Prania i Nidzicy. Koszt  670 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu (oprócz Zamku w Trokach – około 6 Euro). Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po Mszy św.

• Caritas zachęca do włączenia się do akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

• Caritas ogłasza zbiórkę książek dla polskiego gimnazjum w Wilnie. Książki zostaną przekazane w czasie naszej wycieczki w czerwcu tego roku. Książki można składać w biurze Caritas.

• Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Jakub Rachwał i Roman Baran

Śp. Jerzego Surówkę i śp. Zygmunta Stawickiego – wieczny odpoczynek…