Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na ofiary wojny w Syrii.

2. Dziś dzieci pierwszokomunijne odbędą pierwszą spowiedź sakramentalną o godz. 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

3. Zapraszamy dzisiaj wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio.

4. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dla pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela dzisiaj o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty w wysokości 425 EURO oraz uzupełnić dane osobiste dotyczące wyjazdu.

5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, 24 kwietnia, o godz. 17.30 w klasztorze.

6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 24 kwietnia, o godz. 19.00.

7. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 24 kwietnia, o godz. 19.00.

8. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 do naszej świątyni. Podczas tych dni kilkudziesięciu motocyklistów będzie odbywało w klasztorze rekolekcje, a Apel Jasnogórski stanowi modlitewne zakończenie rekolekcyjnego dnia. Motocykliści zapraszają naszych Parafian do wspólnej modlitwy.

9. Wracając do wieloletniej tradycji poprzednich lat, także w tym roku wyruszy z Mogilna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Więcej informacji i zgłoszenia u brata Piotra.

10. Na prośbę ks. Pawła Lewandowskiego informujemy, że Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie, w dniach od 24 czerwca do 3 lipca 2017r. organizuje pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Proboszcz Paweł Lewandowski. Program wywieszony jest w gablocie naszej parafii.

11. Trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 5 lipca. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii.

• Ze sprzedaży  chlebków św. Antoniego  zebrano  kwotę  844,27 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.

• W dniach od 7 do 11 czerwca br., Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Gietrzwałdu, Olsztyna, Świętej Lipki, Kętrzyna, Gierłoży, Giżycka, Augustowa, Studzienniczej, Wilna, Trok, Wigier, Rucianego Nidy, Wojnowa, Prania i Nidzicy. Koszt  670 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu (oprócz Zamku w Trokach – około 6 Euro). Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po Mszy św.

• Caritas zachęca do włączenia się do akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

• Caritas ogłasza zbiórkę książek dla polskiego gimnazjum w Wilnie. Książki zostaną przekazane w czasie naszej wycieczki w czerwcu tego roku. Książki można składać w biurze Caritas.

• Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

Śp. Jana Koczorowskiego – wieczny odpoczynek…