Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z zaplanowanymi w tym roku pracami remontowymi w kryptach i wewnątrz kościoła zebraliśmy 1295 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy pomogli w wysprzątaniu świątyni.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w kościele klasztornym i w kaplicy w Dąbrówce jak w niedzielę.

4. W najbliższą sobotę – 22 kwietnia, w Gnieźnie odbędą się uroczystości ku czci św. Wojciecha, na które szczególnie zaproszona jest młodzież. W programie Eucharystia, ciekawe warsztaty, koncerty zespołów „Arka Noego” i „Luxtorpeda”. Więcej informacji i zapisy u br. Piotra Krawczyka.
  5. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Świętem Patronalnym CARITAS. Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu CARITAS w niedzielę, 23 kwietnia, o godz. 12.30.

6. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dzieci pierwszokomunijne odbędą pierwszą spowiedź sakramentalną o godz. 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

7. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dla pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela, odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty w wysokości 425 EURO oraz uzupełnić dane osobiste dotyczące wyjazdu.

8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 24 kwietnia, o godz. 19.00.

9. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, 24 kwietnia, o godz. 17.30 w klasztorze.

10. Nasza parafia organizuje po raz drugi pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 5 lipca. Długość trasy 320 kilometrów. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.

11. Wracając do wieloletniej tradycji poprzednich lat, także w tym roku wyruszy z Mogilna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Więcej informacji i zgłoszenia u brata Piotra.

• Ze sprzedaży palm i mazurków  zebrano  kwotę  1043,12 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać. Pieniądze te zostaną przeznaczone na organizację Festynu dla dzieci.

• Kończymy akcję Wielkopostna Skarbonka. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi na Mszy z udziałem dzieci w przyszłą Niedzielę – Bożego Miłosierdzia o godz. 11.00.

• W dniach od 7 do 11 czerwca br., Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Gietrzwałdu, Olsztyna, Świętej Lipki, Kętrzyna, Gierłoży, Giżycka, Augustowa, Studzienniczej, Wilna, Trok, Wigier, Rucianego Nidy, Wojnowa, Prania i Nidzicy. Koszt  670 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu (oprócz Zamku w Trokach – około 6 Euro). Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po Mszy św.

• Caritas ogłasza zbiórkę książek dla polskiego gimnazjum w Wilnie. Książki zostaną przekazane w czasie naszej wycieczki w czerwcu tego roku. Książki można składać w biurze Caritas.

• Caritas zachęca do włączenia się do akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.  Jest to już druga edycja. W ubiegłym roku zebraliśmy 3315 zł., które przeznaczyliśmy na wyjazd nieuleczalnie chorych dzieci do Trójmiasta i młodzieży do Parku Linowego do Ślesina.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:

Aleksandrę Błaszczyk, Antoninę Cierpisz i Macieja Jarzyńskiego

Śp. Kazimierza Modrzejewskiego (pogrzeb we wtorek o godz. 12.00) – wieczny odpoczynek…