V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje parafialne, które rozpoczęliśmy w sobotę, potrwają do środy 5 kwietnia. Nauki rekolekcyjne w kościele klasztornym na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 16.00. Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 od poniedziałku do środy 3 – 5 kwietnia. Poprowadzi je o. Andrzej Cebula, nasz współbrat z Lublina. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w Kościele i szkole, a w środę tylko w Kościele, zgodnie z planem, który został przekazany dzieciom na lekcjach religii. Opiekę nad uczniami podczas rekolekcji sprawują katecheci, wychowawcy i nauczyciele. Dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki, korzystają ze świetlicy szkolnej, która będzie czynna od 7.00 do 16.00.
  2. Dziś po Mszy św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  3. Dziękujemy Firmie INTER – MAL Pana Grzegorza Januchowskiego za wykonanie znaków poziomych i pionowych wyznaczających pas dla pieszych i drogę przeciwpożarową na parkingu przy kościele. Bardzo prosimy parkujące osoby o respektowanie znaków.
  4. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 3 kwietnia, o godz. 19.00.
  5. Spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic w najbliższą środę, 5 kwietnia, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca w ramach comiesięcznego czuwania nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rozpoczęcie przy pierwszej stacji o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub latarki oraz odblaskowe elementy dla swojego stroju. Lampiony złożymy przy Jezusie Frasobliwym.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17.30
  1. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę 8 kwietnia. Godziny spowiedzi w kościele klasztornym: 10.00-12.00, 16.00-17.00, 19.00-20.00 dodatkowo od godz. 20.00 – 22.00 /spowiedź wieczorna/; w Dąbrówce: 16.30-17.30; o 17.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy w Dąbrówce. Grafik spowiedzi w Dekanacie Mogilno umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
  2. W przyszłą niedzielę uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła przed Mszą św. o godz.11.00. Rozpoczęcie o godz. 10.45 przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z zaplanowanymi pracami remontowymi w kościele.
  4. W sobotę 8 kwietnia w godzinach 9.00 – 14.00 w Zespole Szkół w Bielicach odbędą się Drzwi Otwarte, na które Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie zapraszają tegorocznych absolwentów gimnazjum i ich rodziców.
  5. Od tego roku Światowy Dzień Młodzieży, który obchodzony jest zawsze w Niedzielę Palmową, będziemy świętować w dekanatach. W najbliższą niedzielę zapraszamy młodzież naszego dekanatu do parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie – Klasztoru. Program uroczystości jest następujący:
  • 14.00 Eucharystia
  • 15.00 Spotkania w małych grupach
  • 15.45 Adoracja Krzyża
  • Zakończenie zaplanowane jest na 16.30.
  1. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę, 12 kwietnia, od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym.
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.
  3. Nasza parafia organizuje po raz drugi pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 5 lipca. Długość trasy 320 kilometrów. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.
  4. Świece Caritas na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 10 zł. Zakup świecy stanowi wyraz naszego materialnego wsparcia dla osób potrzebujących pomocy.
  • W ramach przeprowadzonej akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam, w dniach  24 i 25 marca, w sklepach sieci Biedronka, znajdujących się na terenie Mogilna, zebrano  856,65 kg artykułów żywnościowych. Produkty te,  w formie paczek świątecznych, zostały przekazane osobom samotnym i rodzinom znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.  Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom  Parafialna Caritas składa staropolskie Bóg zapłać. Szczególne podziękowania składamy Pani Marii Błotnickiej i grupie wolontariuszy z mogileńskiego Gimnazjum.
  • Wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie, 9 kwietnia,. o godz. 14.00. Bus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • W przyszłą niedzielę Parafialna Caritas będzie rozprowadzać palmy i mazurki wielkanocne, a od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty, chlebki Św. Antoniego. Produkty żywnościowe można nadal  składać  do wystawionego w kościele kosza.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA: Marię Kotarską i Adama Kaczmarka

Do wieczności Pan Bóg powołał: Śp. Janinę Karolewską – wieczny odpoczynek