IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Przypominamy, iż w poniedziałek, 27 marca, o godzinie 19.00, w klasztorze odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie.

2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 30 marca, o godz. 17.00 w klasztorze.

3. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek, 31 marca. Przed wymarszem Eucharystia o godz. 20.00. Zapisy do poniedziałku 27 marca.

4. Rekolekcje dla Gimnazjum im. Ks. Piotra Wawrzyniaka odbędą się w dniach od 27 do 29 marca. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 5 kwietnia. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Ireneusz Naumowicz, nasz współbrat, gwardian i proboszcz parafii w Krynicy Morskiej. Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 od poniedziałku do środy 3 – 5 kwietnia. Poprowadzi je o. Andrzej Cebula, nasz współbrat z Lublina.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:

• Modlitwa różańcowa o godz. 17.30

• Spowiedź od godz. 17.30

• Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

1. W niedzielę, 2 kwietnia, po Mszach Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  2. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę 8 kwietnia. Godziny spowiedzi w kościele klasztornym: 10.00-12.00, 16.00-17.00, 19.00-20.00 dodatkowo od godz. 20.00 – 22.00 /spowiedź wieczorna/; w Dąbrówce: 16.30-17.30; o 17.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy w Dąbrówce. Grafik spowiedzi w Dekanacie Mogilno umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

3. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę, 12 kwietnia, od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym.

4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.

5. Świece Caritas na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 10 zł. Zakup świecy stanowi wyraz naszego materialnego wsparcia dla osób potrzebujących pomocy.

• W poniedziałek, 27 marca, biuro Caritas będzie nieczynne.

• W ramach wielkopostnej zbiórki żywności można składać produkty do wystawionego w kościele kosza.

• W środę, 29 marca, w godz. od 16.00 do 18.00, Parafialna  Caritas wydawać będzie paczki żywnościowe. Po ich odbiór mogą się zgłaszać osoby samotne i rodziny znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

• Wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy, 1  kwietnia o godz. 17.00. Bus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.

• W sobotę, 8 kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 20 zł. Od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

• W niedzielę, 9 kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie. Koszt 10 zł. od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

• W sobotę, 8 kwietnia, wyjazd  do Sierpca na  warsztaty i prezentację tradycji wielkanocnych  Mazowsza. Koszt 79 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką oraz książkę Ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Mikołaja Głowińskiego

Śp. Małgorzatę Kołodziejską, Zenona Dłutkowskiego, Mirosława Płużyńskiego i Antoniego Majka – wieczny odpoczynek…