III Niedziela Wielkiego Postu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1460 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 20 marca, po wieczornej Mszy św.
  3. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio we wtorek, 21 marca, o godz. 19.00. W czwartek, 23 marca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w piątek, 24 marca, o godz. 15.30 w klasztorze.
  5. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do podjęcia Duchowej Adopcji i osobistego zaangażowania się dla obrony życia nienarodzonych.
  6. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 31 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Jest to indywidualna forma rozważania Męki Pańskiej. Jej zaletą jest podjęcie realnego zmagania się z własnymi słabościami, bólem oraz zmęczeniem podczas całonocnej długiej wędrówki. Dzięki temu łatwiej jest przeżyć rozważanie cierpienia Chrystusa. W Polsce jest to już 9 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i cieszy się ona coraz większą popularnością. Z Mogilna zaplanowane są 3 trasy – do Markowic (37 km), do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz do Lichenia (55 km). Więcej informacji na plakacie, na stronie internetowej Parafii św. Jana Apostoła oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej formie Drogi Krzyżowej.
  7. Plan spowiedzi wielkopostnej w naszym dekanacie umieszczony jest na naszej stronie internetowej.
  8. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę, 12 kwietnia, od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę kwietnia, jak zwykle, od godz. 8.00.
  9. Świece Caritas na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 10 zł. Zakup świecy stanowi wyraz naszego materialnego wsparcia dla osób potrzebujących pomocy.
  10. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie zapraszają Uczniów klas trzecich Gimnazjum, ich Rodziców, Opiekunów, Nauczycieli i Wychowawców na ‘’Drzwi otwarte” w sobotę,
    25 marca, od godz. 9.00 do 13.00.
  11. Parafia św. Marcina w Palędziu Kościelnym informuje, iż w dniu 2 kwietnia przybędzie do parafii ambulans medyczny i będzie pobierał krew dla chorych dzieci ze szpitala w Bydgoszczy. Osoby, które chciałyby oddać swoją krew, są proszone o kontakt z ks. Proboszczem z Palędzie – tel. 52/ 315 85 25
  • W ramach wielkopostnej zbiórki żywności można składać produkty do wystawionego w kościele kosza.
  • W piątek 24 i sobotę 25 marca, w sklepach sieci Biedronka znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszty będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich – osób samotnych i rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam.

Pozostałe ogłoszenia Caritas znajdują się na stronie internetowej Parafii.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Zofię Bartkowiak