IV niedziela Wielkiego Postu

1. Składamy serdeczne podziękowania  Pani Marii Malczewskiej, Panom Tomaszowi Nowakowskiemu i Patrykowi Libnerowi za przywóz i pomoc przy rozładunku  8 ton jabłek, otrzymanych w ramach programu Embargo.
  2. W poniedziałek, 7 marca 2016r., biuro Caritas będzie nieczynne.
  3. W środę,  9 marca 2016 r., w godz. od 16.00 do 18.00, Parafialna  Caritas wydawać będzie paczki żywnościowe. Po ich odbiór mogą się zgłaszać rodziny z naszej Parafii,  znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
  4. W sobotę, 19 marca, organizujemy wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 25 zł od osoby. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  5. W niedzielę, 20 marca 2016r, będziemy rozprowadzać palmy i mazurki wielkanocne.
  6. Organizujemy wielkopostną zbiórkę żywności. Artykuły spożywcze można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  7. W tym szczególnym Roku Miłosierdzia zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji „Wakacyjny wyjazd za grosz”. W okresie Wielkiego Postu postawiona została duża skarbonka, do której można wrzucać drobne monety – grosze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej osób.
  8. Zwracamy się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej,  z dopiskiem Dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie.
  9. W ubiegły piątek sprzedaliśmy pierwszą partię nakrętek. Uzyskaliśmy kwotę 340 zł. Serdecznie dziękujemy  wszystkim ofiarodawcom i zachęcamy do dalszej zbiórki wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.
  10. Potrzebna jest alba dla dziewczynki  – duży rozmiar.