V Niedziela Wielkanocy

1. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło w naszej parafii 57 dzieci. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, dziś wyjątkowo o godz. 16.00, po którym nastąpi wręczenie pamiątek pierwszokomunijnych oraz wspólne zdjęcie.

2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele.
  3. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy dzisiaj o godz. 19.00 w klasztorze. Zapraszamy osoby zainteresowane uczestnictwem w pielgrzymce.

4. Liturgiczne święto świętego Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, obchodzimy w czwartek 18 maja. Zgodnie z kapucyńską tradycją tego dnia namaszczamy dzieci i dorosłych olejem Świętego Współbrata wypraszając błogosławieństwo Boże. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, 21 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 zakończenie Białego Tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych oraz rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

6. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio wyjątkowo w poniedziałek, 22 maja, o godz. 19.00. We wtorek, 23 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.

7. W niedzielę, 28 maja,  odbędzie się w  naszym  kościele koncert pieśni maryjnych zatytułowany „Ave Maria” przeplatanych tekstami literackimi ku czci Najświętszej Maryi Panny w wykonaniu  artystów scen bydgoskich. Koncert inauguruje obchody tegorocznych Dni Benedyktyńskich. Początek koncertu o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program obchodów Dni Benedyktyńskich, w tym roku rozłożonych w czasie, podamy w najbliższą niedzielę.

• Wyjazd do Biechowa k/Wrześni na spotkanie z o. Johnem Bashoborą w piątek 26 maja. Koszt 15 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

• W niedzielę,  28  maja, Parafialna Caritas zaprasza na VIII Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie. Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 na Rynku w Mogilnie.

• W dniach od 7 do 11 czerwca, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Gietrzwałdu, Olsztyna, Świętej Lipki, Kętrzyna, Gierłoży, Giżycka, Augustowa, Studzienniczej, Wilna, Trok, Wigier, Rucianego Nidy, Wojnowa, Prania i Nidzicy. Koszt  670 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu (oprócz Zamku w Trokach – około 6 Euro). Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po Mszy św.

• Caritas zachęca do włączenia się do akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

• Caritas ogłasza zbiórkę książek dla polskiego gimnazjum w Wilnie. Książki zostaną przekazane w czasie naszej wycieczki w czerwcu tego roku. Książki można składać w biurze Caritas.

• Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Moniki Łagockiej i Pawła Nowakowskiego

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Andrzeja Michalaka – wieczny odpoczynek…