Ogłoszenia Caritas

1. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do włączenie się w akcję Drzewko Dobrego Serca. Od dziś w naszym kościele stoi drzewko, na którym zawieszone są serca Caritas z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja trwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
2. Trwa świąteczna zbiórka żywności Caritas. Produkty można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
3. Od dzisiaj  Parafialna Caritas rozprowadza  sianko i pierniki świąteczne. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji  zabawy karnawałowej dla dzieci.
4. Parafialna Caritas rozpoczyna zbiórkę wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorej 5. letniej Roksany i 11. letniej Małgosi z naszej Parafii.  Nakrętki można składać w biurze Caritas.
5. W piątek 11 i sobotę 12 grudnia, w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszty będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam.
6. W niedzielę, 13 grudnia Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach i Parafialna Caritas zaprasza na krużganki klasztorne na Jarmark Adwentowy.